11 Ocak 2017 Çarşamba

Bankadan Doğalgaz Fatura Ödeme

Banka Hesabı İle Doğal Gaz Faturası Ödeme
Evlerimizde kullandığımız doğal gaz, yurt dışından boru iletim hatları ile önce yurdumuza gelmekte, yurdumuz içinde dağıtılarak evlerimize kadar getirilmektedir. Evlerimizde ısıtma, sıcak su elde etme ve mutfaklarda pişirme ünitelerinde kullanılmaktadır. Kullandığımız doğal gaz, diğer yakıt türlerine nazaran daha kolay kullanılabilme ve bu duruma rağmen daha yüksek enerji verimi elde edilen bir yakıt türüdür. Renksiz, kokusuz ve çevreye olan etkileri diğer yakıt türlerine göre çok çok daha az bir enerji çeşidi olduğundan ülkemizde her ile ve her ilçeye doğal gaz alt yapısı götürülmesi yatırım planlarına hazırlanmıştır. Bu planlara göre kullanım kolaylığı olan ve ekonomik bir yakıt türü olan doğal gaz bütün ülkeye dağıtılacak ve herkesin kullanması sağlanacaktır.
Herkesin kullanması istenilen doğal gaz kullanıcılarına metre küp hesabı olarak maliyetlendirme yapılarak doğal gaz faturası halinde gönderilmektedir. Kullanıcılar doğal gaz fatura borcunu banka şubelerine giderek şube içindeki görevli aracılığı ile veya banka atm lerinden atm ekranını kullanarak nakit para ödeyerek kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.
Bu yollara alternatif olarak banka hesabınız kullanarak internetten veya akıllı cep telefonlarına indirilen bankacılık uygulamalarından, internet üzerinden banka internet sitesine bağlanarak, banka atm sinden banka kartını kullanarak doğal gaz fatura borcu ödemesi yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, otomatik ödeme talimatı verilen banka hesabında yeteri miktarda ve doğal gaz fatura bedelini karşılayacak miktarda para bulunması durumudr. Hesapta yeterli para bulunmadığı zaman doğal gaz fatura bedeli ek hesaptan çekilecek ve ekstradan kullanım ücreti ödeyeceksiniz. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için hesabımızdaki paraya dikkat etmeli, düzenli gelir durumumuz yoksa otomatik ödeme talimatlarını iptal ederek doğal gaz fatura ödemesini manuel olarak kendimiz yapmalıyız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme