11 Ocak 2017 Çarşamba

İgdaş Fatura Borçlarına Taksit Olur Mu?

Geçtiğimiz sene sert ve soğuk geçen bir kışın ardından, çoğu abonenin de doğalgaz faturaları ödemesi güç bir seviyeye ulaştı. İstanbul’da ise 5,6 milyon İGDAŞ abonesi bulunuyor. İGDAŞ tarafından yapılan taksitlendirme açıklaması ise, bu aboneleri oldukça ilgilendiriyor. İGDAŞ yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, doğalgaz faturaları 3 aya kadar taksitlendirilebilecek. Üstelik taksitlendirilen faturalardan vade farkı da alınmayacak.
İGDAŞ tarafından yapılan doğalgaz faturası taksitlendirme açıklaması özellikle İstanbul’da ki 5,6 milyon İGDAŞ abonesini yakından ilgilendiriyor. İstanbul’da kışların soğuk geçmesini ardından şehrin doğalgaz tüketimi de gözle görülür bir biçimde artış gösterdi. Aboneler ısınmak için daha fazla doğalgaz kullanırken, soğuk kış kendini en çok fatura kısmında gösterdi. Normalden çok daha yüksek tutarda gelen faturalar aboneleri bir hayli zorladı. Fatura tutarlarının artması aboneleri düşünceli bir hale sokarken, konuya büyük bir çözüm niteliğindeki açıklama İGDAŞ’dan gecikmedi.
İGDAŞ’ın resmi sitesinde yayınlanan açıklamanın içeriği ise şu şekilde;
İstanbul’da yaşanan soğuk kış, abonelerin enerji ihtiyacını büyük ölçüde arttırdı. Buna bir çözüm getirmek için, şehrin dört bir yanına kesintisiz doğalgaz akışı sağlayan İGDAŞ olarak, abonelere doğalgaz faturalarını taksitlendirebilme imkanı sunuyoruz. Bu şekilde artan soğuklar yüzünden yükselen faturaların ödeme sürecini de kolaylaştırmayı amaçlayan firma, fırsat ile ilgili detayları da paylaşmayı ihmal etmedi. İGDAŞ, abonelerine doğal gaz ödemelerini kredi kartı ile vade farkı olmadan 3 aya kadar taksitle ödeme imkanı sunuyor. Kampanyadan Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, HSCB, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, TEB, Burganbank ve Vakıflar Bankası müşterileri yararlanabilecek. Kampanyanın katılım şartları, her bankaya göre değişiklik gösteriyor. Bunun için abonelerin İGDAŞ’ın resmi sitesinden ya da ilgili bankanın resmi sitesinden detayları öğrenmesi gerekiyor.
İGDAŞ tarafından yapılan bu açıklamada bilinmesi gereken bir detay da bulunuyor. Çünkü firma tarafından yapılan bu kampanya sadece kış ayları için geçerli olacak. Abonelerin doğalgaz kullanımı yaygınlaşan dönemlerde ödemelerini daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilmesi için yapılan bu kampanya, soğukların azalması ile birlikte ortadan kalkacak.
İGDAŞ ve kampanyaya katılım sağlayan firmaların yaptıkları açıklamaya göre, bu kampanyanın abonelerin doğalgazı yoğun olarak kullandıkları bu dönemlerde ödemelerin daha kolay gerçekleşmesi için yapılan bir kampanya olduğu ifade edildi. İstanbul’da bulunan 5,6 milyon abonenin yıllık doğalgaz kullanımının ise ortalama olarak 1.000 TL olduğuna dikkat çekildi. Bu fatura toplamının ise yaklaşık 700 TL si sadece kış aylarında gerçekleşiyor. Hal böyle olunca da aboneler faturalarını ödemekte zorlanıyor. Siz de yukarıda kampanyaya katılan bankaların sitelerini inceleyerek kendini bankanızın İGDAŞ ile yaptığı kampanya detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Taksitlendirme seçeneği ile, tasarruf yapmak için daha soğuk evde yaşamak zorunda olan abone sayısında da azalma olacağı düşünülüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme